قرآن یگانه نشانه کامل ایمان

در مبنای همه چیز شک کن، از جمله آموزش های مدرسه ،دانشگاه،والدین ،جامعه lforghan2@ تلگرام hamid_qeydar اینستاگرام

درود یا سلام کدامیک و در کجا ؟

نفهمیدن فلسفه ها و تامل نکردن در عبارات قرآن سرچشمه خرافات منتسب به خداست و یکی از آن خیل باید دانستن گفتن واژه سلام، در سرآغاز هر دیداری و بر آغاز و فرجام هر سخنی است.

نکته ها:

۱. سلام مشتمل بر دو معنی یکی آرزوی تندرستی justice و دیگری اعلان سازش، صلح یا نداشتن درگیری peace است. از این دو جهت در ۲۷ و۶۱ نور و۴۴ احزاب در ورود به خانه ها فعل و قول(اعلان رفتار) بایسته و دستور خداست و نه در آغاز و فرجام هر گفتار امّا واژه "درود" که تنها آرزوی تندرستی است کاربرد عمومی همیشگی دارد.


۲.نام خدا فعل خداست. اگر خدا سلام است اعلام صلحش بر کل جهان است ولی بر زبان راندن هر فعل خدا پیوسته ارزش نیست، اگر جز این میاندیشید پس هرگاه به یکدیگر رسیدید بگویید "الجبارالمتکبر"


۳.ریشه و هدف سلام رفتار است نه گفتار و اگر به کسی یا کسانی میگوییم سلام پس اعلام و اعلان میکنیم رفتار ما با تو یا شما بر نداشتن درگیری و خواست تندرستی طرفینی است.


۴. معنی واژه تحیت یا التحیة روش زندگی است و نه کلمات چاپلوسانه آغازین در گفتگو! پس "تحیتهم فیها سلام" شیوه زندگانی مومنان در بهشت است نه اینکه فقط در بهشت به هم سلام بگویند!!! همچنین " تحیتهم یوم یلقونه سلام" نه اینکه فرشتگان به خدا سلام کنند!


۵. به صرف اینکه پیامبر نه تنها در ورود به خانه ها بلکه در همه جا سلام میکرد این واژه را در برابر واژه درود مقدس نمیکند زیرا او عرب زبان بود دو اینکه جامعه ای که مردمانش از کوچک و بزرگ اسلحه حمل میکنند با جوامع امروزی فاصله دارد.

والسلام علی من اتبع الهدی. 

#حمید_قیدر

#سلام


تاریخ ارسال: دوشنبه 18 تیر‌ماه سال 1397 ساعت 07:31 ق.ظ | نویسنده: حمید قیدر | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد